Postní duchovní obnova – aktuální informace

Drazí farníci,

 

protože zítra bude hezké počasí, bude postní duchovní obnovat pojata jako pěší pouť do Bříství. Platí tedy informace z farního týdeníku:

 • 10 h zamyšlení v kostele v Českém Brodě.
  • Přesun pěšky do Kounic. Cestou se pomodlíme korunku Božího milosrdenství.
 • 12 h zamyšlení v kostele v Kounicích.
  • Po zamyšlení společný oběd (bude připravený teplý bramborový guláš).
  • Přesun pěšky do Bříství. Cestou bude pobožnost křížové cesty.
 • 15 h zamyšlení v Bříství.
  • Podle počasí bude navazovat mše svatá zde, nebo se přesuneme ke zřícenině kaple. Tam by byla mše sv. cca v 16 h.

Připomínám, že časy jsou orientační. Kdo tedy nepůjde pěšky, ale chce jezdit na zamyšlení do jednotlivých kostelů, nebo na mši, ať se mi přihlásí, já mu budu psát aktuální časy (abychom zbytečně nečekali třeba 30 minut v kostele, jestli ještě někdo nepřijede).

Duchovní obnovou nás provede R.D. Jan Linhart.

Na cestu domu počítám se dvěma možnostmi. První z nich je, že si přisedneme někomu do auta.

Druhou variantou je společná cesta zpět na kole. Kdo by chtěl jet na kole, je třeba dodat kolo před 10 h v Českém Brodě na faru. S Josefem Strnadem jsem domluvil, že on kola naloží do tranzitu a převeze k Bříství.

Pokud máte jakékoli dotazy, náměty, připomínky, nebojte se na mě obrátit. Ještě jednou zvu všechny farníky k účasti. Je to příležitost, jak společně prožít tento čas duchovně a společně se modlit a obnovovat.