Aktuální informace – bohoslužby

Od středy 18. listopadu do pátku 20. listopadu je rozhodnutím vlády povoleno konání bohoslužeb v počtu 15 lidí. Z toho důvodu můžete nalézt ve sdílené tabulce pro jednotlivé dny také tabulku pro přihlášení se na mši sv. Každý tento den bude mše sv. od 18 h v Českém Brodě.

Povolení do 20. listopadu je z důvodu, že tento den končí nouzový stav a vláda musí požádat PS o jeho prodloužení. V případě, že by NS prodloužen nebyl, není možno takto radikálně omezovat bohoslužby. Je ale předpokladem, že nouzový stav bude prodloužen a i zde je předpoklad, že v takovém případě budou i nadále podle PES povoleny bohoslužby pro 15 lidí, případně, při dobrém vývoji epidemie, od pondělí pro 20 lidí.

Přihlašování na sobotní a nedělní mši ještě nedávám, protože potřebuji zajistit, že je možné počítat s tím, že ochoz kostela, kůr, sakristie jsou samostatně oddělené části a že tak počet osob bude moci být vyšší. Tabulky tedy dodám během týdne, podle situace.

 

Na mši sv. se, prosím, napište jen na jeden z nabízených termínů, aby dostal prostor větší počet farníků k zapsání se.

K podávání sv. přijímání budu k dispozici:

  • úterý 17. listopadu (14-18 h na faře)
  • středa 18. listopadu (13-15.50 na faře)
  • čtvrtek 19. listopadu (14-17 na faře)
  • pátek 20. listopadu (14-17 na faře)

Případně i v jiné termíny, ale po předchozí telefonické domluvě (abych byl k zastižení).

 

Nadále je možné se zapisovat na adorace.

 

Ohledně zapisování se, které teď bude znovu mnohem aktuálnější, bych vás chtěl pozvat ke vzájemné lásce a ohleduplnosti. Již na jaře byly určité „problémy“, které bohužel přetrvávají až doteď. Zkusme se při zapisování nesoustředit pouze na sebe, ale brát také ohledy na druhé. Nehledat to nejlepší jen pro sebe, ale přemýšlet také o tom, co může prospět druhým. V případě, že je mi prakticky jedno, kdy se zapíši (např. na nedělní bohoslužbu), nespěchat, abych si vybral nejlepší termín (protože se k tomu dostanu první), ale dát prostor i jiným, kteří třeba daný termín potřebují, protože jinak je to pro ně velká komplikace.

Mám radost ze zájmu o adorace a bohoslužby, ale mrzí mě, když se z toho stává souboj o to, kdo „vyhraje lepší den, či čas“. Přemýšlejme o tom, jaké svým jednáním vydáváme svědectví o naší víře a našem křesťanském životě.