Postní putování – aktuální informace

To, že začala postní doba jsme si všichni všimli. To, že se během té doby leccos stane, je jisté. Určitě se přes poslední zimní týdny dostaneme až do jarních dnů, a nejen sluníčko by se nás mohlo snažit „vytáhnout“ ven.

Pojďme se vypravit na další toulání po naší farnosti, tentokrát na „POSTNÍ TOULÁNÍ“ aneb „HLEDEJTE A NALEZNETE“.

Případným zájemcům pan farář předá kromě obalu od kindervajíčka (toto vajíčko si brát nemusíte, ale mohlo by se vám hodit), mapu farnosti, kde jsou vyznačené kostely, ale nikoliv další křesťanská místa (např. kaple, Boží muka, křížky, křížové cesty). Určitě však umíte pracovat s mapou (papírovou nebo v elektronické podobě) a tato místa hravě najdete.

Vaším prvním úkolem je najít místo, které byste chtěli navštívit nebo jste ho už navštívili a chtěli byste se o něj podělit s ostatními. Pokud takové místo znáte, přichází na řadu obal od kindervajíčka, do kterého vložte vámi napsaný oblíbený text/úryvek z bible (např. nějaký žalm nebo jeho část). Text napsaný obyčejnou tužkou můžete přelepit průhlednou izolepou, abychom ještě více zabránili jeho rozpití a rozmočení. Obal od kindervajíčka můžete libovolně vyzdobit a na místě, které jste si vybrali, ho schovat (myslíme tím ono místo pro postní toulání – třeba u nějaké kapličky). Vajíčko/a můžete schovávat, ale nemusíte!

Jak se o vašem místě dozvíme?

· Buď nám pošlete SMS (na telefonní číslo: 724 855 746, do zprávy vložte tyto informace: Postní toulání, název místa, pokud je na mapě nebo souřadnice v případě, že na podrobné turistické mapě není)

· nebo vložíte pozvání na FB stránky farnosti Český Brod (https://www.facebook.com/groups/138539150137526)

· můžeme vás připojit do příslušné whatsappové skupiny, kde můžete svůj výlet rovněž sdílet.

Pokud je místo vyznačené na turistické mapě, nemusíte hned sdělovat přesné souřadnice, ale třeba jen fotku krajiny kolem nebo jinou nápovědu.

Zároveň je vytvořena sdílená tabulka (tam, kde se zapisujete na mše je vložen nový list – POSTNI_PUTOVANI), do které budeme všechna místa evidovat a případně i počty vajíček (max. 2 vajíčka na jednom místě), které se na daném místě nacházejí. Pokud víte, že na tom místě už jsou 2 vajíčka, prosíme, abyste vybrali pro vaše kindervajíčko jinou lokalitu a „obsazené místo vajíčky“ navštívili a pustili se do hledání, čtení a rozjímání.

Navštěvujte místa ve farnosti a buď hledejte už schovaná kindervajíčka (úryvek si určitě společně přečtěte), případně si doma připravte další ke schovávání. Všechna navštívená místa si pečlivě poznačte do mapy (můžete přimalovat nějakou značku – třeba korunu, když jste při výletě našli na zemi minci), udělejte si společnou fotku.

Cílem celého „POSTNÍHO TOULÁNÍ“ je nejen zkoumat krajinu, hledat a nacházet zajímavá místa i schované krabičky. Bezpochyby se během tohoto toulání seznámíte zajímavou formou s úryvky z písma, které oslovují lidi kolem vás. Ten, kdo bude schovávat se určitě bude i zabývat výběrem „onoho“ úryvku, který ho oslovil.

Během velikonoční doby bychom chtěli s vaším svolením zaslané fotky, zvolené biblické úryvky a pokud budete chtít, tak i vaše označené mapy, vystavit a seznámit tak i ostatní s postní aktivitou.

Petra Marhounová