Pouť v době koronavirové pandemie – kešky u kostelů farnosti

Drazí farníci,

v době koronavirové pandemie jsem pro vás připravil aktivitu, která nás udržuje ve vzájemném společenství, vede nás ke společné modlitbě u kostelů naší farnosti.

U každého z deseti kostelů farnosti + na farní zahradě v Českém Brodě + u zříceniny kaple sv. Kříže u Bříství je instalovaná keška. V ní můžete nalézt konkrétní modlitbu pro dané místo, papír a tužku, pokud byste ostatním chtěli napsat na místě nějaký vzkaz. A děti (ale klidně i dospělí) zde mohou nalézt jedno políčko obrázku, který si mohou sestavit.

Tyto kešky tak slouží jako příležitost k putování po naši farnosti. Smyslem není, abyste s dítětem během jednoho dne objeli všech 12 míst. Naopak, je lepší vyrazit (třeba na kole) vždy jen na jedno místo a zde se v klidu pomodlit. Kešky budou na místě až do začátku adventu (na advent asi vyměníme obsah, nebo připravíme něco jiného).

 

Informace k obrázku:

Obrázek se skládá z 12 políček a je v rozměru A4. Aby si obrázek mohlo poskládat více dětí a jednotlivé části obrázku k sobě pasovaly, jsou dílky označeny z druhé strany číslem. Každý tak bude sbírat pouze dílky se stejným číslem (pokud se budete chtít zapojit, přihlaste se u mne a já vám číslo přidělím). Dítě, které obrázek sestaví a doma si nalepí, se s ním může vyfotit (dáme to pak na stránky farnosti). Za odměnu ode mne potom dostane malou pozornost.

 

Kde kešku nejdeme?

Přikládám dokument, ve kterém jsou vyznačena místa, kde jsou kešky uloženy. Pokud byste ji tam nemohli najít, prosím, dejte mi okamžitě vědět (nejspíš ji někdo odcizil). Sami pak vracejte kešku na stejné místo.

Označení má sloužit především rodičům – aby věděli, kde hledat. Záleží na vás, jak dítě necháte hledat – zda mu dáte indicie, budete s ním hrát hru přihořívá, hoří, nebo si to zpestříte jinak…

Místa kešek

 

Věřím, že nám tato aktivita bude přínosem k duchovnímu prospěchu a k vědomí, že i v tomto čase tvoříme jedno farní společenství.