Aktuální informace – sobota 3. října 14h

Drazí bratři a sestry,

byl jsem informován, že jsem měl ve středu v podvečer delší konakt s osobou následně pozitivně testovanou na kovid-19. Dnes po poledni jsem mluvil s krajskou hygienickou stanicí. Můj kontakt byl vyhodnocený jako hraniční (nad 15 minut, venkovní prostředí, bez roušek, cca 1,5 metru). Karanténa mi nebyla nařízena. Mám se však pozorněji sledovat a v případě nějakých problémů podstoupit test.

V následujících dnech bych tedy pokračoval ve své službě ve farnosti, avšak s většími opatřeními a prevencí.

Co se týká mší svatých: Budou pouze v Českém Brodě (větší prostor, s větším odstupem). Prosím všechny, aby za mnou nechodili do sakristie. Mše sv. bude bez ministrantů, bez obětního průvodu, sedes bude posunuto do větší vzdálenosti. Svaté přijímání bude podávat některý z akolytů. Tím zajistíme, že bude mezi námi dostatečný prostor. Ve větší míře přesahující 2 metry.

Mše sv. v sobotu bude v 18h v kostele v Českém Brodě.

Mše sv. v neděli budu v 8.00 a v 9.30, v  Českém Brodě.

Co se týká programu dalších dní, budou informace ve farním týdeníku a rovněž budu dávat informace také na webové stránky. Naléhavé informace vám budu poskytovat také prostřednictvím WatsAppové skupiny (kdo není ve WatsAppové skupině farnosti a chtěl by v ní být, ať se mi ozve).

 

Kontakt:

Prosím, aby v současné době byl se mnou omezen osobní kontakt jen na venkovní prostor.  Ke svátosti smíření jsem k dispozici po předchozí domluvě, a to v pouze ve venkovních prostorách farní zahrady.

 

Odovlání některých aktivit:

Z důvodu současného stavu je zrušeno zítřejší setkání rodin. Stejně se nebude v následujících týdnech konat setkávání maminek s dětmi.

 

Děkuji za pochopení i za všechny projevy nabízené pomoci a za modlitby.

S požehnáním R. D. Martin Sklenář