Výstava k sv. Václavovi

Pokud chcete navštívit výstavu o sv. Václavovi, je třeba si domluvit termín, a to buďto telefonem (722 788 207), nebo mailem (farnostbrod@seznam.cz).

Na výstavě si návštěvníci mohou přečíst jak o životě sv. Václava, tak také o výzvamu sv. Václava v dějinách naší země.

Součástí výstavy jsou také krátké informace o pražské katedrále s možností postavit si půdorysy tří chrámů (rotunda, Spytihněvova bazilika a katedrála) z puzzle.

Na výstavě je také model přemyslovského státu s významnými přemyslovskými hradišti. Děti se sami mohou pokusit postavit si z kostek vlastní hradiště.

Návštěvníci se také seznámí s kostely zasvěcenými sv. Václavovi v našem okolí.

Vstupné je dobrovolné (výtěžek bude použit na vybavení ochozu kostela pro další výstavy).

Děkujeme za spolupráci městské knihovně (zapůjčení několika knih s tematikou o sv. Václavovi) a městu Český Brod za poskytnutí dotace pro tuto výstavu (3000 Kč).