Náboženství dětí a dospělých a další činnost

Drazí bratři a sestry,

prožíváme druhý týden karantény a nevíme, jak dlouho tento stav bude ještě trvat, respektive jak dlouho to bude trvat, než se vrátíme do stavu, kdy se budou moci některé pastorační aktivity znovu rozjíždět. Je jasné, že některé se již neuskuteční. Sčítat „škody“ má cenu ale až později.

V tuto chvíli bych chtěl zmínit následující věci:

  • Náboženství dětí – prosím rodiče a děti, aby si na mých osobních stránkách stahovali patřičné hodiny náboženství a látce se věnovali doma. II a III. třída – liturgický rok a liturgické slavení; IV. a V. třída – dějiny spásy a druhý stupeň Liturgický rok – tam budu hodiny postupně dodávat, protože je ještě musím vypracovávat.
    • Vím, že jste zavaleni ze školy, takže hlavně v klidu. Ale bylo by dobré se k tomu také dostávat.
    • Rodiče si při té příležitosti mohou tu samou hodinu nastudovat trochu více, a to v sekci IVN (internetová výuka náboženství).

 

  • První svaté přijímání dětí. Zatím nejsem schopen říci více. Prosím, sledujte témata v knížce, kterou jste na začátku roku dostali. Je to především na vás. Od počátku jsem zdůrazňoval, že příprava na první svaté přijímání není něčím, co se má absolvovat (přeskočit nějaká laťka), ale že se jedná o pokračování v cestě inciace. Proto v současné době nevidím problém, aby první svaté přijímání, pokud vlna omezení opadne, proběhlo v letošním školním roce. Ano, děti o část přípravy přijdou, ale protože smyslem přípravy bylo, aby děti začaly chodit na PDO a v tom pokračovaly i příští rok, aby se více zapojily do života a poslání (služby) ve farnosti a aby chodily pravidelně i ve všední den do kostela, tak nevidím žádný větší problém a v koronaviru závažné narušení smyslu přípravy.

 

  • Náboženství dospělých – sledujte dále kurz, pak se sejdeme třeba dvakrát, nebo třikrát za sebou, nebo to doděláme o prázdninách. Uvidíme. Ale v klidu čtěte dál.