Hledáme dobrovolníky

Drazí bratři a sestry,

dnes se na mě obrátil zástupce města s prosbou o případnou pomoc v následujících týdnech karantény. Poté, co se vyřeší problematika roušek, bude největší pozornost zaměřena na péči o naše seniory. Město bude vytipovávat ty, kteří potřebují pomoc.

V tuto chvíli je ale také třeba hledat ty, kteří budou ochotni a schopni nějakým způsobem pomáhat (ještě není jasné jak, ale může se jednat např. o rozvoz jídla, nebo se může jednat o „telefonní službu“, totiž občas dotyčnému člověku zavolat a povídat si s ním…). Proto vás prosím, kdo byste se chtěl nějakým způsobem zapojit, abyste se mi přihlásil – nejlépe na mail: sklenarmartin@seznam.cz. Abyste napsali své jméno, kontakt na sebe a případně také oblast, jak byste byli schopni pomoci (třeba vás napadne i něco vlastního). Já pak předám tento seznam zástupcům města, kteří budou tuto pomoc dále koordinovat.

 

Jak jsem již zmínil, město se chce zaměřit především na seniory, kteří jsou sami. Pokud o někom takovém víte, tak mi také, prosím, dejte informaci – abych ji mohl přeposlat dál.

 

V minulém týdnu jsem se snažil obvolat všechny farníky (u většiny se mi to povedlo, k některým jsem se nedovolal a na některé nemám číslo). Pokud jsem vám v minulém týdnu nezavoval, prosím, ozvěte se mi, ať o sobě víme a můžeme být v kontaktu – 728 38 48 33.

Děkuji

R. D. Martin Sklenář