Oprava farního kostela v Českém Brodě

V předchozích týdnech proběhla oprava farního kostela v Českém Brodě. Oprava spočívala v zavedení nové elektroinstalce v kostele, v omítnutí tras a opadaných částí omítky ve vymalování kostela a v pořízení nového ozvučení.

Farnost Český Brod v této souvislosti zaplatila:

• nová elektroinstalace: 407 711 Kč
  • omítnutí kostela: 217 500 Kč
  • vymalování kostela (bez schodišť a ochozu) 109 868 Kč
  • ozvučení 124 000 Kč – instalováno, ale ještě nezaplaceno.

Některé opravy probíhaly také svépomocí, např. úklid kostela. Na opravě se také podílely některé firmy, které dodaly stavební materiál zadarmo, či s nějakou slevou:

• Stavebniny DEK a.s. – sleva na stavební materiál (sleva 32%).
  • MS servis – Martin Sklenář – odvoz suti a dodání stavebního materiálu.
  • Stevebniny Král – Český Brod – darování stavebního materiálu.

Všem těmto dárcům, pomocníkům a všem, kdo se zapojili do opravy, mockrát děkujeme!

V současné době jsme na opravu kostela získaly následující finanční prostředky (k 30. 9. 2019):

• účelová sbírka: 23 070 Kč
  • dary jednotlivých „anonymních“ dárců: 392 203 Kč
  • dar arcibiskupství na ochoz kostela (z pastoračního fondu): 40 000 Kč

Přičemž ještě někteří přispěli s variabilním symbolem určeným na pastoraci – z tohoto fondu budeme moci pořizovat věci do ochozu kostela, který upravuje ve výstavní prostor.

V současné době ještě budeme pokračovat v opravách, na které potřebujeme další finanční prostředky. Čekají nás následující práce:

• osadit kostel novým osvětlením. Odhadovaná cena je cca 200 000 Kč.
  • vymalování schodišť v kostele a ochozu kostela (abychom ušetřili, chceme učinit svépomocí).
  • úprava prostor ochozu kostela. Odhad ceny není možný, protože máme přislíbenou pomoc – sponzoring (uvidíme, čeho všeho se bude sponzoring týkat). Zde také zvažujeme o podání žádosti o dotaci.

Všem štědrým dárcům upřímně děkujeme!

R. D. Martin Sklenář